pühapäev, september 4

Kohvitamine ja roadrip

Mul ja Karinil oli kolmapäev vaba ja otsustasime minna portree galeriisse. Ehk siis Naional Portrait Gallery, kus oli William Eggleson'i näitus. (kahjuks pilte sees ei võinud teha)
Olen ikka vahetevahel kaasas tolknenud, kui Karin või keegi teine kuskile kellegi fotosid vaatama minna tahab, kuid tavaliselt jätab mind suht ükskõikseks, harva, kui mulle tõesti näitus meeldinud on. Mitte et jama oleks, lihtsalt pole väga minu rida. Aga no see Eggleston'i oma oli küll jumala age! Mulle lihtsalt niii meeldis. Ma oleks seal igat pilti pool tundi imetlenud! Mõtlesin, et peaks ühe tema raamatutest soetama. Hiljem vaatasime veel ülejäänud hoones teiste kunstnikute teoseid ning suundusime Convent Gardeni poole. Läksime Timberyard'i ja tellisime chemex'i. Öeldi, et läheb veerand tundi, aga kuna me teame, et asi on seda väärt, siis ootasime ilusti. The Barn'i kohvi saime. Ülimaitsev oli!
Peale seda suundusime Holborn'i, sest ma kavalpea olen ju ikka TSB pangas, ja neid eksisteerib nii vähe, ja mul oli vaja sulli arvele panna. Käisime enne panka läbi ühest teisest kohvikust nimega Lundenwic. Nad pakuvad seal Workshop kohvi ja filtrite peal on muid asju kah. Julgesin võtta espresso, mis oli muidugi mega maitsev. Aga tervet topelt shotti ei jaksanud ära manustada kahjuks, sest ma olin juba niiii palju kafeiini sisse ahminud too päev. Karini filtri kohv oli ka muidugi hea, aga kuna ma oma espressot olin juba joonud, siis oli raske filtri kohvist väga aimu saada.
Pärast läksime Sainsbury'sse et osta lõunat ning läksime parki sööma. See oli vist esimene jahedaim hetk selle suve jooksul. Suht külm hakkas isegi. Hiljem läksime väiksele õllele. Küsiti isegi dokumenti! Endiselt väga meelitav. Läksime õue istuma ja oli suht norm kuni selle hetkeni, kui meie kõrval lauas mingi tsikk otsustas endale tuulise ilma käes parfüümi peale lasta. Ma tegelt ei tea, kas ta kavatsus oli seda endale peale pritsida või ümbritsevatele inimestele, sest igal juhul tuulega lendas mulle silma seda. Suhteliselt ebameeldiv. Ja see parfüüm oli nii rõve. Lõpuks otsutasime kodu poole minema hakata, muidugi oli tipptund ja issand jumal kui palju inimesi Holborn'i statonisse läks! see jaama esine oli lihtsalt umbes inimestest. Meil oleks pool tundi aega läinud, et üldse platvormile jõuda. Ja siis jumal teab kui kaua, et rongi peale saada. Nii et otsusitasime Russell Square'i kõndida, kus oli vähe inimlikum ja talutavam see rahvavool.
Meil Raguliga nädalavahetus koos vabaaaa, esimest korda elus! Eile tegime väikse roadtripi Ashfordi, sealt edasi mere äärde Folkestone'i, sealt edasi Dover'isse ja siis suundusime tagasi. Ilm kahjuks pole enam nii soe, nii et me mõlemad külmetasime selletõttu, et ei pannud ennast vastavalt riidesse. Käisime läbi ka Ashfordi lähedal olevast outletist, kus kõik muidu kallis kraam odav pidi olema. Aga tegelt nad on lihtsalt tavahinda kõrgemaks pannud ja siis jätnud mulje et hullud aled on. Ragul oli nii pettunud. Jõudsime pilksamisi käia läbi ka briti sõdurite mälestusmärgi juurest. Sõime Folkestone'is mereande, mis ei olnud kõige parem arvestades et tegemist on mereäärse linnaga. Linnad on kõik üliarmsad ja toredad, sõit nende vahel oli ka suht age. Kitsad puudevahelised teed mööda kaljuserva. Mõnuuus. Tuul aina tõusis ja vahepeal sadas täiega, mis polnud väga lahe aga mulle meeldis ikka igal juhul!
Ma sain lõpuks oma käsijahvati kätte. Täna proovisin ühe aeropressi championi retsepti järgi teha ühe maitsva kohvi. Don't judge aga ma ostsin Sainsbury'st kohviube. Tansaaniast peaberry! Kõlab hästi. lõhnab hästi ja maitseb kah hästi!
Ma nüüd söön hommikuseks eilset pitsat, siis pana end valmis ja saan Raguliga Enfieldis kokku, et kinno minna!

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar